Hedret baptistene på uavhengighetsdagen

Ved feiringen av den ukrainske uavhengighetsdagen 24. august takket president Volodymyr Zelenskyj baptistene for den store humanitære støtten som landet har mottatt.

Under en seremoni i Kiev takket president Volodymyr Zelenskyj baptistene for den store humanitære støtten som landet har mottatt.

Arbeidet har vært koordinert via European Baptist Federation og Baptist World Alliance til Baptistsamfunnet i Ukraina, som har fordelt hjelpen rundt om til de lokale kirkene i landet. Baptistene rundt om i verden har samlet inn omkring 140 millioner kroner i bistand. Flere hundre tusen av dette har kommet fra Norge.

Generalsekretær Elijah Brown i Baptist World Alliance og Generalsekretær Alan Donaldson i European Baptist Federation fikk utdelt hver sin medalje for arbeidet som er utført.

Alan Donaldson sier i en kommentar på Facebook at han lovet president Zelensky at baptistfamilien fortsatt vil be om visdom og klokskap for han og ade andre som leder an i forsvaret av Ukraina. 

Hedret baptistene på uavhengighetsdagen

Ved besøket i Ukraina deltok våre internasjonale ledere også i den Ukrainske nasjonale bønnefrokosten. Med på den samme bønnefrokosten var også statsminister Jonas Gahr Støre fra Norge. 

Bildene er hentet fra Brown og Donaldsons Facebook-oppdateringer

Les også:

Håpet varmer Ukraina

Våre trosfeller i Ukraina trenger varme kirker i vinter. European Baptist Federation har oppfordret alle baptistmenigheter til å støtte opp om innsamlingen.
Les mer

Vevd sammen for fred

Fra Norge var det fem deltakere på årsmøtet i European Baptist Federation i Amman Jordan denne uka. Temaet for årsmøtet var Vevd sammen for fred, og det er et er viktig budskap i en urolig verden
Les mer

Deltar i styret for Baptistens Verdensallianse

Jan Sæthre ble i sommer gjenvalgt inn i styret for Baptistens Verdensallianse (BWA) for de neste 5 årene.
Les mer
1 - 3 av 80
...
Powered by Cornerstone