Med ønske om et godt nytt år!

Baptistkirken Norge ser fram mot 2025 med glede og forventning. På ulike vis vil vi gjennom året fokusere særlig på fellesskap!

Photo by Jamie Fenn on Unsplash

Fellesskap vil på ulike måter gå igjen gjennom året.

Fellesskap med hverandre på de ulike møteplassen. I år inviterer vi sammen med Ung baptist til lederkonferanse i Oslo 7.-9. mars, og til landsmøte i Stavanger 13.-15. juni. Dette er de to største fellesskapsbyggende samlingene i 2025, men det finnes flere samlinger der fellesskap bygges. 24.-25- april inviterer Høyskolen for Ledelse og Teologi til konferanse og 2.-15. juli reiser over 20 stykker helt til Australia for ådelta på Baptist World Alliance konferanse. I løpet av året er det også planlagt leirer og stevner i regi av Ung baptist og Baptistkvinnene.

For å styrke fellesskapet ligger det i arbeidsplanene å ta initiativ til å etablere lokale og regionale møtepunkter der menighetsledere kan møtes, og vi vil invitere til et læringsfellesskap for menigheter og studietur til Tyskland til høsten.

I tillegg vil fellesskap være et tydelig fokus i det vi formidler i taler, undevisning og skriftlig i løpet av året, som en del av vårt strategiske arbeid Tro - Fellesskap - Tjeneste.

 

 

 

Les også:

Velkommen til læringsfellesskap!

VI ønsker å bidra til at gode menigheter blir enda bedre. I læringsfellesskapet møtes ledere fra flere menigheter til undervisning og prosessarbeid i egen menighet.
Les mer

Julehilsen fra generalsekretæren

Julen ringes snart inn og vi har gleden av å publisere generalsekretær Bjørn Bjørnøs julehilsen til alle landets baptister!
Les mer

Vil bygge om næringsbygg til kirkesenter

Menigheten Norway Chin Mission Church overtok 31. august en næringseiendom i Lier. Planen er å bygge om slik at menigheten får sin kirke der.
Les mer
1 - 3 av 99
...
Powered by Cornerstone